A Texas Instruments, mint a mikrochip és az első zsebszámológép megalkotója, élen jár a számológépek oktatási célra való felhasználásának területén is.
Első grafikus számológépük, a TI-81 csak 1990-ben került piacra - ezzel több éves hátrányban voltak akkor a másik három nagy gyártóhoz (Casio, Hewlett Packard, Sharp) képest, de azóta behozták a lemaradást, és a TI grafikus számológépek képviselik ma a leginnovatívabb technológiát, és a legélénkebb online közösségi élet (fórumok, fun-site-ok, stb.) is ezekhez a számológép-típusokhoz fűződik.
Texas Instruments számológépeket használhatunk többek között az analízis, algebra, geometria, statisztika területén. Elterjedtek a CBL (Calculator-based-Laboratory) megoldások, melyekkel fizikai kísérletek nyomon követéséhez és azok kiértékeléséhez is felhasználhatjuk a TI grafikus számológépeket.
A tanárok speciális kivetítő, vagy PC-s emulátorok segítségével az egész osztállyal megoszthatják egy-egy számítás lépéseit, folyamatát a grafikus számológépeken, a diákok pedig saját készülékeiken követhetik azt.
(forrás)